جذب سرمایه خارجی در کیف لپ تاپسازی چه طور محقق می شود؟! – ۴

سه سیاست اثر گذار بر صنعت کیف لپ تاپ

ولی تجربه توسعه و گسترش صنعت کیف لپ تاپ برزیل نشان می دهد که دولت این میهن برای بهره بردن از مزیت‌های مثبت کشورش در صنعت کیف لپ تاپ کارایی کرد با تغییر و تحول سیاست‌های خود وضعیت بسط صنعت کیف لپ تاپ را سرعت ببخشد . بر همین اساس در طبقه‌بندی دوم , دولت این مملکت چهار سیاست را مدنظر قرار بخشید . اولین زمینه سیاست مالی بود که براساس آن دولت وام‌های اندک منفعت با دوره بازپرداخت طولانی را به سرمایه‌گذاران فرنگی بخشید . دومی مسئله , سیاست ارضی بود که دولت براساس آن دسترسی به زمین و زیرساخت‌های لازم به‌منظور تاسیس کارخانه را تسهیل کرد . سومی موضوع هم سیاست احوال تعرفه‌های بالا بر واردات کیف لپ تاپ بود .

اما یک کدام از مهمترین سیاست‌های دولت برزیل , سیاست چهارم این مرزو بوم یعنی سیاست‌های سرمایه‌گذاری بود که دولت در جهت تحریک سرمایه‌گذاری فرنگی مدنظر قرار بخشید . اين سياست‌ها طيف گسترده‌اي از اقدامات از اوضاع و احوال محدوديت بر واردات تا اقدامات تصويب شده در سال ۲۰۱۳ را در بر مي‌گيرد که براي بازه زمانی پنج سال به‌عنوان بخشي از برنامه سياست صنعتي , فناوري و تجاري انجام شده شده‌است . سياست‌هاي دولت در راستاي تحريک سرمايه‌گذاري در قالب سه برنامه ارتقاي نوآوري و فناوري در کیف لپ تاپ در سال ۲۰۱۲ , برنامه ارتقاي نوآوري در قطعات کیف لپ تاپ و برنامه صادرات کیف لپ تاپ مدنظر قرار گرفت . اولی برنامه یعنی ارتقاي نوآوري و فناوري در صنعت کیف لپ تاپ در سال ۲۰۱۲ اجرا شد جهت‌گيري اولیه اين برنامه , تشويق سرمايه‌گذاري در صنعت کیف لپ تاپ برزيل است . در بنا شده در اين برنامه با تشويق کیف لپ تاپسازان به توليد کارآتر , ايمن‌تر و مبتني بر فناوري پيشرفته در عين سرمايه‌گذاري در صنعت ملي کیف لپ تاپ , موجبات ارتقاي رقابت‌پذيري بيشتر صنعت کیف لپ تاپ این مملکت را مهیا شود . براي اين منظور , دولت تخفيف هاي حداکثر ۳۱ درصدي بر ماليات توليدات صنعتي براي کیف لپ تاپهايي که در باطن توليد و فروخته شده‌اند , معرفي کرد .

البته یکی از دیگر از سیاست‌های سرمایه‌گذاری برزیل در جهت ارتقاي نوآوري در قطعات کیف لپ تاپ بود که اين برنامه به‌دنبال تقويت پايگاه‌هاي تامين‌کنندگان محلي و زنجيره توليد قطعات دنبال می‌شد . بر این پایه صادرات هم در برنامه‌ریزی دولت برزیل جایگاه خاصی پیدا کرد این در قوانینی است که مسیر توسعه صادراتی این سرزمین با کشور‌ایران در دو جهت مخالف قرار گرفته است ; چراکه تاکید این مملکت بر صادرات محصولاتی با داخلی‌سازی بالا و کیفیت قابل است حالا آنکه در کشور ایران صادرات فقط بر پایه صادر شدن تولیدات آن هم به کشورهای دوست استوار شده است &# لینک مطلب مورد نظر ;

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *